ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9201173
*
nr 920 1173
Spegel
1800-tal, höjd: 59
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:36:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 06:20:06
1
400 kr
27/10 17:20:49
2
150 kr
27/10 17:20:49
1
200 kr (Budbetjänt)
27/10 18:30:46
3
250 kr
27/10 18:30:46
1
300 kr (Budbetjänt)
27/10 18:31:24
4
400 kr
27/10 18:31:24
1
400 kr (Budbetjänt)
27/10 18:31:47
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 920 1173
Spegel
1800-tal, höjd: 59
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 06:20:06 | 1 | 400 kr |
27/10 17:20:49 | 2 | 150 kr |
27/10 17:20:49 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/10 18:30:46 | 3 | 250 kr |
27/10 18:30:46 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/10 18:31:24 | 4 | 400 kr |
27/10 18:31:24 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/10 18:31:47 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23